مهندسی خرید و مشاوره خط نورد سرد رفت و برگشتی چهار غلتکی

فولاد تجهیز آران

          

مهندسی خرید و مشاوره خط نورد سرد رفت و برگشتی چهار غلتکی

برای کاهش ضخامت ورق‌هایی که از طریق نورد گرم تولید و سپس اسید شویی شده‌اند از فرایند نورد سرد استفاده می‌شود. در واقع در این فرایند کاهش ضخامت با دقت ابعادی بالاتر و تلرانس کمتر همراه است. برای انجام این مهم، استفاده از خطوط نورد رفت و برگشتی راه حل مقرون به صرفه‌ای جهت ظرفیت های تولید پایین می‌باشد که با توجه به ظرفیت تولید مورد نظر کارفرما، و با در نظر گرفتن حجم سرمایه گذاری جهت این پروژه توصیه شده است.

در این پروژه شرکت فولاد تجهیز آران مسئولیت تهیه طرح امکان سنجی، طراحی پروسه و انتخاب تکنولوژی، مهندسی خرید شامل تهیه درخواست پیشنهاد فنی، دریافت و بررسی پیشنهادات فنی سازندگان، یکپارچه سازی پیشنهادات فنی به منظور قابلیت تصمیم گیری صحیح، تهیه جداول ارزیابی و مقایسه‌ای و امتیاز دهی فنی و در نهایت تهیه متن فنی و سایر اسناد خرید را اداشته است. علاوه بر این بازرسی، انجام تست‌های عملکردی تجهیزات و تحویل گیری آن‌ها به همراه نظارت بر حمل و نظارت بر نصب و راه اندازی بر عهده این شرکت بوده است.
فولاد تجهیز آران، طراحی جانمایی خط، طراحی کارخانه، مهندسی خرید تجهیزات جانبی شامل بویلر، کمپرسور، ماشین سنگ زنی غلتک، برج خنک کن، ترانسفورمر، واحد تصفیه آب را نیز بر عهده داشته است.
این پروژه هم اکنون در مراحل پایانی نصب می‌باشد.این پروژه با ظرفیت تولید 200 هزار تن در سال برای شرکت صدرا پروفیل تهران واقع در شهرک صنعتی شمس آباد انجام شده است.